Дніпропетровськ

місто

Зробити внесок

Стати волонтером

ВИБОРИ 2015

Перший номер

АВТОБІОГРАФІЯ

Я, Романюков Артем Валерійович, народився 14 квітня 1984 року у м. Чехов, де мій батько проходив військову службу. У віці трьох років разом з сім’єю переїхав до Дніпропетровська, де і мешкаю по сьогоднішній день.

У 1991 році вступив до середньої загально-освітньої школи №53, а у 2000 – закінчив школу-ліцей №100 у Дніпропетровську з медаллю.

З 2000 по 2006 отримав дві вищі технічні освіти за спеціальністю “Гідроаеродинаміка” та “Інформаційні керуючі системи і технологіїї”, обидві у Дніпропетровському національному університеті.

З 2001 року працюю. Спочатку як інженер-програміст, репетитор, а у 2006 заснував власний бізнес у сфері проектування, монтажу та обслуговування інженерних мереж та став директором і одним з засновників ТОВ “Клай-Мейт”, в якому працював до 2013 року.

Весь час після закінчення університету у якості здобувача навчався в аспірантурі Національного гірничого університету та суміщав основну роботу з науковою діяльністю на посаді наукового співробітника кафедри Гірничих машин та інжинірингу, де працював над дисертацією у сфері глибоководного видобутку корисних копалин.

З дитинства захоплююся музикою, тому вже майже п’ять років граю у якості гітариста в українському рок-гурті “Маса Причин”.

У 2013 році, під час Революції Гідності відчув поклик до активної громадської діяльності, тому вирішив радикально змінити рід занять – поступово залишив бізнес та вже у 2014 став одним з засновників громадської ініціативи “Громадський Контроль”, яка згодом стала офіційною громадською організацією “Платформа Громадський Контроль”. Основний профіль діяльності ГромКонтролю – боротьба з корупцією на рівні Дніпропетровська та області. За короткий час існування організації нам вдалося виконати десятки успішних кейсів, серед яких прийняття міськрадою Дніпропетровська рішення про обов’язкове оприлюднення величезного переліку документів, які раніше були недоступні, викриття та призупинення низки корупційних схем топ-чиновників міста та запровадження системи відкритих електронних держзакупівель у місті та області. Тож я точно знаю, що саме буду робити у міськраді та маю необхідний досвід у створенні та просуванні проектів рішень, роботі в комісіях та на громадських слуханнях.

В цьому ж 2014 році вступив до лав політичної партії ДемАльянс, де знайшов свою другу сім’ю – людей, об’єднаних спільною метою та ідеологією та на власному досвіді переконався, що ДемАльянс – це справжня партія, яка будує в Україні політику нової якості.

ВИБОРИ 2015

Наші кандидати

Представників немає.

Зробити внесок

Стати волонтером

ГОЛОВНЕ

Виборча програма

Дніпропетровськ — місто, зручне для життя

Боротьба з корупцією

За оцінками незалежних експертів у Дніпропетровську розкрадається до 40% міського бюджету, близько 2 мільярдів гривень на рік, або 2000 гривень на кожного дніпропетровця.

Завдання: забезпечити максимальну прозорість та фінансовий контроль над витрачанням коштів платників податків та рішеннями щодо здійснення будівництва.

Наші кроки:
  1. Електронне врядування. Максимум документів, які дніпропетровець може витребувати від органів влади, мають видаватися онлайн. Без черг та людського фактору аби викорінити хабарництво.
  2. Бюджет онлайн. Кожен дніпропетровець матиме можливість переглянути рух бюджетних коштів онлайн — бюджетні витрати буде викладено в мережу у легко зрозумілій формі з можливістю фільтрування по розпорядниках, щоб кожен городянин міг легко знайти власний будинок і дізнатися, скільки грошей планується витратити на дворову дорогу або його лікарню чи дитячий садок.
  3. Прозорість державних закупівель. Електронні державні закупівлі без участі чиновників — це ключ до подолання корупції. Вже зараз є достатньо законодавчих механізмів та безкоштовних інструментів, щоб запровадити електронні закупівлі на рівні міста.
  4. Відкритий конкурс на посади керівників департаментів, відділів, управлінь та комунальних підприємств міста.
  5. Прозорість забудови міста. Відкритий конкурс будівельних проектів перед здійсненням забудови та вільний доступ громадськості на нього.
  6. Інформування мешканців про виділення ділянки під забудову. Кожен дніпропетровець зможе завчасно отримати інформацію про забудови, що плануються та матиме можливість впливати на цей процес через механізм електронних петицій, громадських обговорень, тощо.
  7.  Повернення незаконно відчужених та захоплених земельних ділянок, що належать громаді. Аудит існуючих документів та підготовка обґрунтованих рішень (в тому числі позовів), щодо їх повернення у власність громади, або звільнення від захоплення.
  8. Громадські наглядові органи. Кожен дніпропетровець зможе отримати контроль над будівництвом інфраструктурних об’єктів: мостів, доріг, стадіонів, тощо. Громадські наглядові органи братимуть участь у прийманні об’єктів в експлуатацію на правах сторони.
  9. Аудит комунальних підприємств. Незалежний аудит всіх комунальних підприємств. Кожен дніпропетровець зможе отримати фінансовий звіт про діяльність комунальних підприємств.

Суспільство

Справжнім рушієм змін є дніпропетровці. Не політики і не чиновники, а саме звичайні громадяни стали тими героями, які змогли захистити Україну і не допустили ворога на рідну землю. Успішний досвід діяльності самоорганізованих об’єднань громадян має стати новим підходом у політиці органів місцевого самоврядування.

Завдання: створення умов та механізмів залучення громадян та їх об’єднань до управління містом.

Наші кроки:
  1. Розробка та затвердження спеціальної програми залучення громадських об’єднань до надання соціальних послуг. Кожен дніпропетровець зможе втілити соціально корисний проект. Громадські ініціативи, які забезпечують життєдіяльність міста, зможуть отримувати компенсацію витрат на свою діяльність.
  2. Повноцінна реально працююча Громадська рада Дніпропетровська. Кожен дніпропетровець зможе отримати якісні і прозорі рішення міської влади завдяки активній діяльності Громадської ради.
  3. Сервіс “Петиція”. Кожен дніпропетровець зможе внести пропозицію на сайті міської ради, і після набрання необхідної кількості голосів інших дніпропетровців — пропозиція розглядатиметься на сесії міської ради.
  4. Громадська опіка. Кожен дніпропетровець зможе долучитися до догляду за громадськими об’єктами, такими як парки, сквери чи дитячі майданчики. Міська влада виділятиме кошти та надаватиме ресурси на підтримку об’єднань, які опікуються громадськими об’єктами.
  5. Стимулювання створення і діяльності ОСББ через надання реальної юридичної та фінансової підтримки за рахунок спеціально утвореної робочої групи при міськраді. Кожен дніпропетровець зможе долучитися до управління своїм будинком та отримати зростання якості послуг завдяки розвитку ОСББ. Міська влада захищатиме інтереси ОСББ у протистоянні з монополістами.
  6. З бізнесменів міста буде створено раду меценатів. Місту потрібні не тільки відповідальні політики, але і бізнесмени. Рада меценатів спільно з міською владою буде вирішувати проблеми розвитку Дніпропетровська.

    Освіта

    Освіта – це розвиток. Саме завдяки їй людство рухається вперед, досягаючи нових технологічних вершин, створює блага цивілізації і пізнає світ.
    Завдання: створення умов та механізмів для ефективного та суспільно корисного навчання населення.

    Наші кроки:

    1. Замість проїдання — розвиток. Гроші з бюджету не тільки на ремонти та закупки, а і на обладнання методичних кабінетів.
    2. Для бажаючих буде відкрито безкоштовні курси з комп’ютерної освіти, дизайну, фотографування, англійської мови, масажу та ін. за підтримки міського голови в будинках культури та інших вільних приміщеннях міської ради. Так в тому числі і люди похилого віку зможуть з користю провести свій час.
    3. Безкоштовні профільні курси для людей з обмеженими фізичними можливостями, аби вони змогли знайти своє місце у трудових колективах.
    4. Бюджети шкіл та садочків — у вільний доступ через Інтернет. Батьки зможуть дізнатися, скільки і на що саме виділено бюджетних коштів на відповідний заклад.

    Культура

    Творчі особистості – письменники, художники, філософи завжди надихали і направляли решту суспільства на великі досягнення і духовний розвиток. Суспільство, в свою чергу, надавало митцям ґрунт для творчості. Ефективність цієї взаємодії і визначає загальний рівень культури.
    Завдання: створення умов для розвитку творчості та підвищення рівня суспільної культури.
    Наші кроки:

    1. Розчистимо парки від незаконної торгівлі. Для бажаючих вести торгівлю законним шляхом — прозорий конкурс зі зрозумілими умовами.
    2. Зробимо бібліотеки дійсно громадським простором. Вільний доступ до Інтернету, подовжений час роботи, дружня атмосфера та вільна можливість для митців, художників, літераторів та інших творчих людей безкоштовно проводити свої презентації у приміщеннях міських бібліотек.
    3. Доходи палаців культури та концертних залів — у міський бюджет. Усі масові заходи повинні належним чином обліковуватися, а комунальні підприємства, що здають в оренду свої зали, повинні приносити прибуток у міський бюджет.
    4. Буде створено фестиваль місцевих митців. Також щорічно будуть нагороджуватись і підтримуватись дніпропетровці за номінаціями: письменник року, поет року, художник року, композитор року, музика року, творчий колектив року і т.д.
    5. Повна декомунізація міста, але лише через громадські обговорення та з урахуванням пропозицій містян.
    6. Соціальна реклама з рекламних щитів та на місцевому телебаченні пропагуватиме лише вічні цінності: добро, любов, ввічливість, здоровий спосіб життя, читання книг. Не буде жодних привітань з обличчям мера до чергового свята за кошт держбюджету.

Транспорт та інфраструктура

Динамічний розвиток сучасного міста неможливий без розвитку швидкого і якісного громадського транспорту. А впорядкована і продумана транспортна інфраструктура робить життя мешканців міста безпечнішим і більш комфортним.

Завдання: реформування транспортної інфраструктури міста для екологічного, швидкого та комфортного пересування громадян.

Наші кроки:
  1. Розвиток міського електротранспорту. Трамваї та тролейбуси є більш комфортним та більш екологічним транспортом, тому вони мають витіснити маршрутні таксі скрізь, де це можливо. На решту маршрутів — місткі автобуси.
  2. Міський транспорт, що не принижує людську гідність. За три роки позбавимо місто від малогабаритних маршрутних таксі.
  3. Громадський транспорт має ходити цілодобово, як це вже зроблено у багатьох містах України. Це дасть місту більше енергії та зекономить кошти мешканців.
  4. Рух транспорту — тільки за розкладом. Для приватного перевізника відхилення від розкладу — привід для розірвання угоди, для комунального — дисциплінарна відповідальність керівника.
  5. Дані про рух громадського транспорту — у вільному доступі у мережі Інтернет. Кожен зможе у реальному часі слідкувати за рухом транспорту за допомогою спеціального мобільного додатку.
  6. Система “єдиного квитка”, що буде поширюватися на всі види громадського транспорту. Кожен дніпропетровець зможе платити за одну поїздку незалежно від кількості пересадок (або за абонемент на місяць чи більше). Диференційована система оплати проїзду.
  7. Смуги наземного громадського транспорту. Кожен дніпропетровець зможе пересуватись містом на громадському транспорті без витрачання часу в дорожніх заторах.
  8. Регулярність і висока частота руху громадського транспорту, електронне табло на зупинках. Кожен дніпропетровець зможе знати точний час прибуття громадського транспорту і не витрачати час на тривале очікування.
  9. Безкоштовний WI-FI на зупинках громадського транспорту, на набережній та в парках.
  10. Перетворення громадського транспорту на дружній до сімей. Транспортні засоби та зупинки будуть пристосовані для пересування з дитячими візками, а розміщення зупинок буде враховувати відстані до важливих для сімей об’єктів (поліклінік, дитячих садків та шкіл, тощо).
  11. Безбар’єрне середовище у громадському транспорті. Низькі підлоги автобусів, тролейбусів та трамваїв, спеціально обладнані зупинки, тактильна розмітка — все для того, аби людина з обмеженими фізичними можливостями почувала себе повноцінним членом суспільства.
  12. Відновимо річковий транспорт міського та приміського значення. Річковий порт отримає друге життя, спочатку як туристична розвага а згодом і як повноцінний вид транспорту.
  13. Максимальне сприяння відкриттю дніпропетровського неба для якомога більшої кількості міжнародних авіакомпаній, щоб дніпропетровці могли вільно, зручно та дешево подорожувати світом.
Паркування:
  1. Впорядкування паркувальних майданчиків. Нанесення розмітки, яка чітко встановлює межі паркування, встановлення обмежуючих засобів для перешкоджання паркування на пішохідній частині.
  2. Безготівкова система оплати паркування (паркомати, смс, тощо).
  3. Ефективна система штрафів. Кожен дніпропетровець може зафіксувати на фото або відео порушення правил паркування і надіслати це органам влади.
Дороги:
  1. Аудит і повна прозорість в частині витрачання бюджетних коштів на ремонт та побудову доріг. Ввести обов’язкове гарантійне обслуговування доріг мінімум на 5 років.
  2. Розвиток сервісів з повідомленням про неякісний ремонт, забезпечення покарання винних.
  3. Контроль за витрачанням коштів на ремонт та за якістю робіт.
Велоінфраструктура:
  1. Прийняття програми розвитку велосипедної інфраструктури міста.
  2. Розбудова мережі велопаркувань з залученням грантових коштів від ЄС.
  3. Перші 20 кілометрів велосипедних шляхів — вже у 2016 році.
  4. Інтеграція велотранспорту у громадський транспорт. Кожен дніпропетровець зможе комфортно перевозити велосипед у громадському транспорті.
  5. Проектування і затвердження експериментального велорайону у центрі міста.
Пішохідна інфраструктура:
  1. Надання пріоритету пішохідному руху в межах мікрорайонів та кварталів. Буде створено безпечні безперервні пішохідні маршрути між важливими об’єктами кожного мікрорайону, розширено тротуари та звільнено їх від припаркованих автомобілів та незаконних забудов, забезпечено можливості зручного з’їзду та виїзду на тротуари з візочками.
  2. Підвищення безпеки перетину автомобільних доріг. Незручні, неосвітлені та часто небезпечні підземні та надземні переходи будуть відремонтовані та оснащені камерами відеоспостереження. Наземні переходи будуть  обладнані світлофорами, які дають достатньо часу для перетину вулиці, в тому числі батькам з дитячими візками, або розміщені так, щоб водії могли вчасно побачити пішоходів та зупинитися.
  3. Забезпечення належного освітлення вулиць та особливо — пішохідних переходів. Освітлені вулиці — це безпека дітей та сімей, тому буде припинено практику зменшення освітлення заради економії. Заощадження будуть здійснюватися розумно, за допомогою використання нових технологій.
  4. Забезпечення безперешкодного пересування людей з особливими потребами. Вдосконалення існуючої дорожньої мережі та інфраструктури для вільного пересування людей з особливими потребами (пандуси, сигнальні пристрої і розмітка, тощо).

Житлово-комунальне господарство (ЖКГ)

Хочеш, щоб щось було зроблене – зроби це сам. Це прислів’я як ніколи влучно описує житлово-комунальне господарство. ЖЕК ніколи не зробить, те що потрібно Вашому будинку вже сьогодні.

Завдання: оновлення комунальної інфраструктури та житлового комплексу для безпечного і комфортного життя населення і економії ресурсів.

Наші кроки:
  1. Стратегічна мета — стовідсотковий перехід усього житлового фонду міста на управління ОСББ або домовими комітетами. Для тих мешканців, які не встигнуть створити об’єднання — вільний та прозорий конкурс сервісних компаній.
  2. Досить втрачати на ресурсах та комуналці — проведемо якісний енергоаудит житлових та комунальних будинків в Дніпропетровську. Залучимо гранти для масштабного утеплення та модернізації будівель міста.
  3. Залучення інвестицій в розвиток інфраструктури міста
  4. Повна ліквідація ЖЕКів ще до вступу в силу відповідного закону.
  5. Допомога ОСББ з фінансування першого капітального ремонту будинку.
  6. Комунальні послуги мають нараховуватися в залежності від якості та кількості послуги. Все що може бути виміряним та оціненим, має бути таким.
  7. Земельні ділянки для будівництва соціального житла мають виділятися безкоштовно, а будівельникам має бути надано допомогу в оформленні всіх необхідних документів.
  8. Кожен городянин має право на зрозумілий та прозорий процес відведення земельної ділянки.
  9. Вивільнення незаконно переданих приміщень (підвали, допоміжні приміщення) та повернення їх у користування громади (ОСББ).

Охорона здоров’я

Рівень розвитку сфери охорони здоров’я є індикатором успішності суспільства та соціально-економічної моделі держави.

Завдання: зробити заклади охорони здоров’я більш сучасними та зорієнтованими на результат та прозорість в роботі.

Наші кроки:
  1. Оновлення медичних установ з придбанням сучасного обладнання для діагностики та лікування хвороб.
  2. Відкриття соціальних установ: центр матері і дитини, центр реінтеграції осіб без постійного місця проживання та людей, які звільнились з місць позбавлення волі.
  3. Реформування системи сирітських закладів і фокусування державної підтримки на сімейній формі виховання дітей-сиріт.
  4. Формування міського бюджету відповідно до завдань соціально-економічного розвитку міста.
  5. Припинення поборів у Центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Загальний аналіз крові повинен братися негайно і бути безкоштовним.
  6. Зупинимо свавілля з вакцинацією. Облік наявних вакцин та протиотрут по кожній лікарні — у відкритий доступ в мережі Інтернет.
  7. Бюджети лікарень — у вільний доступ через Інтернет. Кожен пацієнт зможе дізнатися скільки і на що саме виділено бюджетних коштів на відповідний заклад.

Екологія

Навколишнє середовище – це те непомітне, що впливає на наше здоров’я і здоров’я наших дітей. Без дбайливого ставлення до природи неможливий довготривалий успішний розвиток суспільства і здоровий народ.

Завдання: зробити Дніпропетровщину екологічно дружнім регіоном за допомогою контролю виконання законодавства в екологічній сфері і переробці вторинної сировини.

Наші кроки:
  1. Організація цивілізованої європейської системи роздільного збору відходів в усіх районах міста. Зробимо місто чистим від сміття
  2. Залучення інвестицій для створення сміттєпереробного заводу для переробки пластика, скла, металу та паперу на ресурси та зменшить площу сміттєвих полігонів.
  3. Ліквідація стихійних сміттєзвалищ в житлових районах міста. Зупинимо свавілля у вивезенні сміття на офіційні полігони — вони працюватимуть тільки по-білому.
  4. Вирішення проблеми утилізації люмінесцентних ламп та інших небезпечних відходів, які містять ртуть, шляхом створення системи збору та утилізації таких відходів.
  5. Створення надійної системи моніторингу якості повітря та води навколо основних підприємств-забруднювачів, результати якої будуть публікуватися онлайн в реальному часі та дозволять зупинити незаконні викиди.
  6. Модернізація системи подачі водопровідної води на основі європейських стандартів: масова заміна старих ржавих труб, покращення методів очистки та дотримання норм для здоров’я. Зробимо воду з-під кранів чистою
  7. Проведення аудиту системи ливневих стоків. Не дозволимо підприємствам нелегально скидати небезпечні речовини у Дніпро.
  8. Припинення корупції у сфері контролю над викидами небезпечних речовин — власники підприємств-забруднювачів не зможуть «відкупитись хабарями» та муситимуть примусово встановити фільтри європейських зразків, постійно покращувати умови праці.
  9. Збільшення кількості зелених насаджень та зелених зон у місті за рахунок вивільнення землі від незаконних тимчасових споруд та забудов.

Бізнес

Податок на доходи фізичних осіб складає суттєву частину надходжень до бюджету Дніпропетровська. Розвиток малого і середнього бізнесу — запорука розвитку економіки міста.

Завдання: створити сприятливі умови для залучення інвестицій та ведення малого і середнього бізнесу

Наші кроки:
  1. Програма “зелене світло”. Кожен підприємець зможе отримати повний пакет документів для ведення бізнесу за лічені години в одному визначеному місці.
  2. Центр консультування бізнесу. Кожен дніпропетровець-підприємець зможе отримувати безкоштовні консультації щодо ведення бізнесу, дослідження про перспективні напрями, можливості кредитування та інвестицій тощо.
  3. Сприяння розвитку IT-індустрії через розширення набору на відповідні спеціальності у школах та ліцеях, введення допоміжних курсів.
  4. Створення за сприяння міської влади бізнес-інкубаторів для представників IT-бізнесу. Порожні приміщення, що належать громаді міста мають використовуватися як коворкінг-центри.
  5. На балансі міськради перебуває багато порожніх приміщень. Бізнес-інкубатори. Кожен молодий підприємець зможе отримати пільгове приміщення для ведення бізнесу на підставі конкурсу бізнес-проектів.
  6. Відкритий реєстр інвестиційних проектів. Кожен потенційний інвестор зможе вибрати онлайн проект для інвестування та отримати всі необхідні документи та розрахунки.
  7. Проведення спеціалізованих міжнародних заходів. В Дніпропетровську відбуватимуться міжнародні спеціалізовані форуми та виставки бізнес-проектів за підтримки та ініціативи міської влади.
  8. Стимулювання впровадження енергозберігаючих технологій на підприємствах, що дозволить оновлювати виробництво, збільшити зарплати і зменшити собівартість.
  9. Для забезпечення нових робочих місць Дніпропетровськ стане центром міжнародної торгівлі. Буде побудовано сучасний митний термінал і покращено ключові транзитні шляхи.
  10. Сприяння працевлаштуванню малозахищених верств населення та особливо учасників антитерористичної операції.
  11. Дніпропетровськ буде розвиватись у форматі центру ділової активності.
  12. Дніпропетровськ має повернути собі статус космічного центру світового значення.
  13. Вироблення нових правил для розміщення кіосків та торгових наметів. Пільгове оформлення існуючих тимчасових споруд, а потім прибирання всіх кіосків і торгових наметів, які не оформили документи та не сплачують податків на розвиток міста.

 

Допомога

Ви можете нас підтримати

Зробити внесок

Стати волонтером

ПРАВДИВО

Ключові факти про ДемАльянс

Головне, що потрібно знати про нас

1 ДемАльянс це політична партія, яка «виросла» з однойменної молодіжної громадської організації в 2011 році. До цього з 1996 року Демократичний Альянс проводив навчання з лідерства для молоді та боровся з корупцією.

2 ДемАльянс це правоцентристи. Ми виступаємо за конкуренцію в економіці, боротьбу з монополіями та ліквідацію комунальних підприємств..

3 ДемАльянс не має спонсора, і одночасно має їх дуже багато. Кожен бажаючий може зробити внесок у партійну скарбницю. Всі надходження та витрати партії доступні для перевірки он-лайн. Всі великі внески обов’язково іменні.

4 ДемАльянс запросив стати кандидатами від партії на місцевих виборів всіх бажаючих розвивати своє місто. Ця програма мала назву «Команда твого міста»

5 Програма ДемАльянсу називається «МІСТО, ЗРУЧНЕ ДЛЯ ЖИТТЯ» і була написана експертами з урбаністики, архітектури та громадського транспорту

6 ДемАльянс вважає що в основі державного апарату має лежати принцип субсидіарності – проблеми мають вирішуватись на тому рівні, на якому вони виникають.